Amer-Auto

Auta hybrydowe z USA

Ekologia oraz obniżenie kosztów eksploatacji to w obecnych czasach jedne z głównych parametrów branych pod uwagę zarówno przed producentów aut, jak i ich nabywców. Idealnie w te trendy wpasowują się samochody hybrydowe typu PHEV, MHEV i HEV, w których napęd elektryczny wspomaga silnik spalinowy. Warto rozejrzeć się zwłaszcza za pojazdami sprowadzanymi z USA, gdyż za atrakcyjną kwotę możemy nabyć bardzo ciekawy model.

Nowoczesne technologie – szeroki wachlarz korzyści

Skąd wynika tak duża popularność aut z napędem elektrycznym PHEV czy HEV? Przede wszystkim ich użytkowanie jest bardziej ekologiczne niż klasycznych modeli z silnikiem spalinowym, a biorąc pod uwagę rosnącą świadomość konsumentów w kwestii szkodliwego wpływu człowieka na środowisko naturalne taka tendencja powinna cieszyć. Kolejny, niemniej ważny atut hybryd, to ich opłacalność i nie chodzi tu tylko o oszczędność paliwa, ale także obniżenie kosztów eksploatacyjnych i ulgi parkingowe. Pod uwagę warto wziąć również komfort jazdy – samochody z motorem elektrycznym są idealne do przemieszczania się po mieście i na krótkich odcinkach, gdyż nie mają żadnych problemów z rozruchem.

Import aut hybrydowych z USA się opłaca!

Na amerykańskich drogach jeździ relatywnie dużo aut z napędem elektrycznym PHEV i HEV, więc każdy, kto myśli o sprowadzeniu tego typu samochodu z USA, z pewnością znajdzie model odpowiadający jego potrzebom. Opłacalność takiego rozwiązania jest ogromna zwłaszcza od czasu wejścia w życie nowelizacji ustawy akcyzowej. Od 1 stycznia 2020 roku importowane hybrydy z silnikiem do 3,5 litrów są objęte podatkiem 9,3% (wcześniej wynosił on 18,6%), pojazdy o pojemności do 3500 cm3 typu HEV i MHEV 1,55%, a w wersji plug-in całkowicie zwolnione z dodatkowych opłat do końca 2020 roku, natomiast od 2021 roku akcyza wyniesie 3,1%. Dla porównania za duże samochody z napędem spalinowym sprowadzane z USA trzeba uiścić akcyzę w wysokości 18,6% od wartości pojazdu.

Popularne modele hybryd na amerykańskim rynku

Jakie samochody korzystające z dwóch różnych napędów są najbardziej popularne w USA? Największym faworytem jest Ford i modele Kuga z systemem hybrydowym plug-in, dużą popularnością cieszą się też w pełni elektryczne Mondeo i Mustang Mach-E. Drugie miejsce zajmuje Toyota Prius z nadwoziem liftback oraz SUV RAV4 z benzynowym silnikiem o pojemności 2,5 litra połączonym z wydajnym motorem elektrycznym. W USA sprzedaje się również dość sporo samochodów marki Kia (Niro Hybrid), Honda (Accord Hybrid) i Chevrolet (Volt). Osoby poszukujące czegoś z segmentu premium powinny się rozejrzeć za Porsche Panamera S Hybrid.motocyklezusa.pl  amer-auto.pl

Amer-Auto
ul. Ignacego Paderewskiego 275
86-300 Grudziądz
woj. kujawsko-pomorskie
NIP: 8762484302
REGON: 382366682
e-mail: biuro@amer-auto.pl Facebook
telefon: (56) 64 115 45
 
Copyright © www.amer-auto.pl