Amer-Auto

Czy warto sprawdzić samochód elektryczny z USA?

Coraz więcej producentów myśli o ekologii i stosuje w swoich flagowych modelach przyjazne środowisku naturalnemu rozwiązania. W branży motoryzacyjnej stawia się obecnie na samochody elektryczne; na naszym rodzimym rynku tego typu auta są jednak wciąż stosunkowo drogie, warto zatem rozważyć sprowadzenie pojazdu z USA.

Import samochodów elektrycznych ze Stanów Zjednoczonych

Sprowadzenie auta z napędem elektrycznym z USA może się okazać niezwykle korzystne. Powodów jest kilka. Po pierwsze, ceny pojazdów na amerykańskim rynku wtórnym są dość niskie. Aukcje tego typu aut są organizowane o wiele częściej, niż w Polsce, a więc jest więcej okazji do zakupu. Po drugie, sprowadzając auta elektryczne z Ameryki możemy liczyć na zniżki importowe. Nie musimy bowiem płacić akcyzy (jej standardowa stawka wynosi zwykle 3,1% wartości pojazdu), co znacząco obniża koszty zakupu. Po trzecie - co jednak nie jest najmniej istotne - kupując samochód elektryczny ograniczamy emisję spalin do atmosfery. Możemy więc wygodnie przemieszać się z punktu A do punktu B nie niszcząc przy tym środowiska. Jednakże import aut z USA to dość skomplikowany proces, dlatego warto rozważyć współpracę z uznaną na rynku firmą zajmującą się ściąganiem samochodów z zagranicy.

Profesjonalny pośrednik załatwi wszystkie formalności

Import aut z USA to opłacalna, ale dość zawiła operacja dla osób nieznających się na procedurach importu pojazdów z USA. Wymaga on zaplanowania wielu złożonych procesów oraz dopełnienia licznych formalności. Co prawda przy sprowadzaniu auta elektrycznego nie trzeba płacić akcyzy, ale musimy pamiętać o tym, że należy uiścić dodatkowe opłaty importowe oraz cło i podatek VAT. Wybierając godnego zaufania pośrednika możemy być pewni odpowiedniego dopełnienia wszystkich procedur importu auta z USA oraz stanu, w jakim do nas przyjedzie.

Nie da się ukryć, że samochody na prąd są niekwestionowaną przyszłością motoryzacji.motocyklezusa.pl  amer-auto.pl

Amer-Auto
ul. Ignacego Paderewskiego 275
86-300 Grudziądz
woj. kujawsko-pomorskie
NIP: 8762484302
REGON: 382366682
e-mail: biuro@amer-auto.pl Facebook
telefon: (56) 64 115 45
 
Copyright © www.amer-auto.pl