Amer-Auto

Czy warto sprowadzić uszkodzone auto z USA?

W polskiej sytuacji ekonomicznej bardzo często decydujemy się na zakup używanych samochodów. Jednak tendencje w ostatnich czasach się zmieniają, i zaczynamy ściągać pojazdy nie od europejskich sąsiadów, ale zza Wielkiego Oceanu. Jest to bardzo popularne rozwiązanie wśród wielu kierowców, które ma wiele zalet. Jeśli zastanawiacie się, czy warto sprowadzić uszkodzone auto z USA, to ten krótki artykuł wiele Wam wyjaśni.

Dlaczego uszkodzone auta z USA są tańsze niż pojazdy pochodzące z Europy?

Wszystko sprowadza się do gospodarki. Stany Zjednoczone to kraj wysokorozwinięty, a więc przeciętny jego obywatel jest lepiej sytuowany niż mieszkaniec Polski. Jeśli samochód uległ jakiejś kolizji czy wymaga naprawy, Amerykanin nie będzie go woził do warsztatu, 90% aut w USA jest ubezpieczone od zdarzeń losowych. Samochody uszkodzone z USA po kolizjach trafiają do domów aukcyjnych gdzie ubezpieczalnie wystawiają je licytacje, są to aukcje pojazdów powypadkowych w USA. Największe aukcje pojazdów powypadkowych w USA to: Copart oraz IAAI, gdzie w większości kupujemy samochody z Ameryki dla naszych klientów, są one kupowane za 1/3 ich wartości, a nowy samochód w USA jest przynajmniej o połowę tańszy niż ten sam w Europie. Sprowadzanie uszkodzonego pojazdu z USA może być więc wielką okazją. Warto również podkreślić, że na rynek amerykański produkowane są często auta z bogatszym wyposażeniem niż analogiczne modele europejskie. Trafiają się także prawdziwe perełki, których nie znajdziemy w Europie. Lepsza jakość i mniejsze zużycie pozwalają przypuszczać, że sprowadzone auto z USA, nawet uszkodzone, będzie niezwykle atrakcyjne dla polskiego użytkownika.

Na co zwrócić uwagę przy imporcie samochodu z Ameryki?

Sprowadzanie uszkodzonego auta z USA wiąże się z pewnymi kosztami. Przede wszystkim musimy opłacić transport (opłatę aukcyjną, holowanie samochodu do portu, przewóz kontenerowcem przez Ocean Atlantycki oraz dostarczenie pojazdu do klienta w Polsce). Dodatkowo, już w Europie musimy uiścić cło 10%, podatek VAT (Niemcy 16%, Polska 23%), akcyzę uzależnioną od pojemności silnika (3,1% do 2L - 18,6% powyżej 2L). Uszkodzone auto będzie również wymagało naprawy. Jednym z najważniejszych atutów importu auta z USA jest to, że pojazdy sprowadzane z USA posiadają bardzo szczegółową dokumentację dotychczasowych napraw oraz rejestrację przeglądów oraz przebiegów w ogólnodostępnym systemie Carfax, dzięki czemu każdy może zweryfikować historię pojazdu. Mimo to, by ustrzec się jakichkolwiek trudności, warto skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika w imporcie auta z USA.motocyklezusa.pl  amer-auto.pl

Amer-Auto
ul. Ignacego Paderewskiego 275
86-300 Grudziądz
woj. kujawsko-pomorskie
NIP: 8762484302
REGON: 382366682
e-mail: biuro@amer-auto.pl Facebook
telefon: (56) 64 115 45
 
Copyright © www.amer-auto.pl