Amer-Auto

Jakie są ceny samochodów używanych w USA?

Ceny samochodów używanych w USA

Wiele osób zastanawia się nad kupnem oraz sprowadzeniem samochodu używanego ze Stanów Zjednoczonych. To kusząca propozycja przynajmniej z kilku powodów - po pierwsze na rynku amerykańskim znaleźć można wiele modeli aut niedostępnych na rynku europejskim. Kolejnym powodem, dla którego Polacy rozważają kupno samochodu zza oceanu jest fakt, że bardzo często pojazdy amerykańskie mają znacznie lepsze osiągi od ich europejskich odpowiedników - do tego podstawowe wersje takich pojazdów mają znacznie lepsze i nowocześniejsze wyposażenie. Inną motywacją dla zakupienia i sprowadzenia auta z Ameryki jest pasja motoryzacyjna i kolekcjonerska osób o zasobnym portfelu.

Jednak powód, dla którego wiele osób decyduje się na zakupienie samochodu używanego w Stanach Zjednoczonych i sprowadzenie go na kontynent europejski, często jest znacznie bardziej prozaiczny. Otóż ceny samochodów używanych w USA są często znacznie niższe niż wartość ich odpowiedników na rynku europejskim. Dodając do tego wspomniane znacznie lepsze osiągi i wyposażenie, warto zastanowić się nad zakupieniem i sprowadzeniem auta używanego ze Stanów Zjednoczonych. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi firma Amer Auto, oferując amerykańskie samochody w najkorzystniejszych cenach.

Dlaczego warto kupować auta z USA?

Jak powszechnie wiadomo wszystkim pasjonatom motoryzacji, rynek motoryzacyjny jest rynkiem niezwykle skomplikowanym. Bardzo często powstają modele tych samych marek, które znacznie różnią się pomiędzy wersjami oferowanymi na rynek europejski, amerykański czy azjatycki. Modele te różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyposażeniem i osiągami, ale również cenami. Warto ten fakt wykorzystać i zastanowić się nad inwestycją w samochód w Stanach Zjednoczonych, rozważając sprowadzenie go do Polski.

Przeanalizujmy zatem jakie ceny mają samochody w Stanach Zjednoczonych i w jakich przypadkach warto w nie zainwestować, tak aby koszty poniesione na zakupienie auta na tamtejszym rynku, a następnie sprowadzenie go na stary kontynent, było opłacalne. Inwestycja w amerykański samochód opłaca się najbardziej w kilku przypadkach - mowa tutaj o używanych modelach terenowych, pick-upach, samochodach luksusowych oraz powypadkowych. Ceny tych aut są najkorzystniejsze w porównaniu z analogicznymi modelami w Europie, a ponadto wraz z kosztami transportu są wciąż bardziej opłacalne niż ich tutejsze odpowiedniki.

Na amerykańskich drogach bardzo popularne są auta terenowe oraz pick-upy. Wśród Amerykanów mają one znacznie większe powodzenie niż wśród europejczyków, dzięki czemu są one znacznie tańsze na rynku amerykańskim, zwłaszcza w przypadku modeli używanych. Takie samochody sprowadzone z USA to znakomita opcja dla miłośników tego rodzaju aut.

Również auta luksusowe z najwyższej półki osiągają znacznie niższe ceny na rynku amerykańskim niż na rynku europejskim - niekiedy jest to wręcz kilkukrotna różnica. Dlatego w przypadku chęci zakupienia samochodu z wysokiej półki, warto przeanalizować ceny amerykańskich luksusowych pojazdów używanych.

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść zakupienia samochodu ze Stanów Zjednoczonych w bardzo korzystnych cenach, są samochody uszkodzone i powypadkowe, które dostępne są w domach aukcyjnych IAAI oraz Copart. Warto zapoznać się z dostępnymi tam ofertami - bardzo często Amerykanie nie oddają swoich aut do naprawy i pozbywają się samochodów nawet po drobnych stłuczkach. Dzięki temu mamy możliwość zakupienia auta licytowanego jako pojazd uszkodzony lub powypadkowy, który ma tylko niewielkie wgniecenia i wymaga jedynie niewielkich prac blacharskich i lakierniczych.

Do ceny tych pojazdów należy oczywiście doliczyć koszty transportu, ubezpieczenia, cła, podatku i kilka innych opłat. Niemniej jednak w przytoczonych powyżej przypadkach, kupno i sprowadzenie auta ze Stanów Zjednoczonych jest bardziej opłacalne niż nabycie pojazdu w analogicznej sytuacji w Europie.

Ceny samochodów używanych w USA - Amer Auto

Amer Auto to profesjonalna firma, która od wielu lat zajmuje się kupnem i sprowadzaniem samochodów ze Stanów Zjednoczonych w najlepszych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a na pewno wybierzesz najlepsze dla siebie rozwiązanie.motocyklezusa.pl  amer-auto.pl

Amer-Auto
ul. Ignacego Paderewskiego 275
86-300 Grudziądz
woj. kujawsko-pomorskie
NIP: 8762484302
REGON: 382366682
e-mail: biuro@amer-auto.pl Facebook
telefon: (56) 64 115 45
 
Copyright © www.amer-auto.pl