Amer-Auto

Najczęściej sprowadzane auta z USA w ostatnim roku

Importowane samochody cieszą się wśród Polaków niesłabnącą popularnością. Coraz częściej jednak, zamiast na rynek europejski, kierowcy spoglądają na giełdy motoryzacyjne w Stanach Zjednoczonych. Nic dziwnego, że za niższą cenę można w Ameryce zakupić pojazd używany lub zabytkowy w doskonałym stanie! Jakie auta były najczęściej sprowadzane z USA w ostatnim roku?

Od klasyki do nowości

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jakie auta były najczęściej sprowadzane w ubiegłym roku z USA do Polski. Profesjonalni pośrednicy zajmujący się importem samochodów mogą powiedzieć, że “ilu klientów, tyle pomysłów”. Z Ameryki przybył do nas cały kalejdoskop pojazdów używanych: od modeli z początku historii motoryzacji, czyli tych wyprodukowanych ok. 1930 roku, aż po samochody, które całkiem niedawno zeszły z taśmy produkcyjnej. Według specjalistów najbardziej opłacalny jest import aut zabytkowych - w tym przypadku podatki do zapłacenia w Europie będą kilkukrotnie niższe od auta zwykłego importowanego z USA, tj. wartość podatku od aut zabytkowych importowanych z USA to tylko 8% VATu.

Najpopularniejsze marki wśród nowszych pojazdów

Zdecydowanym liderem rankingów jest Ford. Najchętniej sprowadzanym z USA modelem jest Fusion, czyli odpowiednik europejskiego Mondeo w wersji sedan, który jednak posiada znacznie bogatsze wyposażenie w standardzie. Na drugim miejscu znajduje się BMW. Polacy najczęściej sięgają po kultowe pojazdy z serii 3, które odznaczają się klasyczną sylwetką, a jednocześnie wyróżniają się na tle konkurencji osiągami. Podium zamyka marka Audi. Na naszych drogach jeździ sporo amerykańskich Q5, tj. SUV-ów klasy premium o wyjątkowo przyjemnej dla oka opływowej sylwetce. Często spotkamy też Audi A4 i A5, tak jak wszystkie pojazdy tej marki wybierane ze względu na doskonałą pracę silnika.

Najczęściej sprowadzane klasyki z USA

Wśród pasjonatów zabytkowych aut królują pojazdy z lat 40. 50. i 60. Do Polski w ostatnim czasie sprowadzono z USA dość sporo kultowych “ogórków”, czyli modeli Volkswagen Transporter. Niesłabnącą popularnością cieszy się Ford Mustang pierwszej i drugiej generacji. Często na drogach można spotkać również potężne Dodge Charger, sportowe Chevrolety Camaro SS I i II oraz Corvette C3, a także klasyczne Cadillaki.motocyklezusa.pl  amer-auto.pl

Amer-Auto
ul. Ignacego Paderewskiego 275
86-300 Grudziądz
woj. kujawsko-pomorskie
NIP: 8762484302
REGON: 382366682
e-mail: biuro@amer-auto.pl Facebook
telefon: (56) 64 115 45
 
Copyright © www.amer-auto.pl