Amer-Auto

Samochody z Kanady

Coraz bardziej popularny staje się import samochodów z USA i Kanady. Dlaczego wybieramy akurat takie rozwiązanie? W tym krótkim artykule postaramy się pokrótce wyjaśnić tę kwestię.

Zalety importowanych aut z Kanady

Ceny samochodów z drugiej ręki w Ameryce Północnej i Europie znacząco się różnią. Auta na wtórnym rynku motoryzacyjnym za oceanem są o wiele tańsze z bardzo prostej przyczyny - sytuacja ekonomiczna w tych krajach jest o wiele bardziej korzystna niż w Polsce. Przeciętny Kanadyjczyk jest znacznie lepiej sytuowany, częściej zmienia auta, a w przypadku kolizji decyduje się na zakup nowego pojazdu, a nie na jego naprawę. Tak więc importowane auto będzie znacznie lepszej jakości niż analogiczny model sprowadzany z Europy. Za oceanem można również znaleźć niespotykane na naszym rynku okazy - jeżeli zależy nam na konkretnym, unikatowym pojeździe, to zdecydowanie szybciej znajdziemy go tam.

Opłaty przy imporcie samochodów zza wielkiej wody

Choć auta używane i powypadkowe można zakupić w Kanadzie w naprawdę korzystnej cenie, to warto mieć na uwadze koszty dodatkowe. Do podstawowej kwoty należy doliczyć wszelkiego rodzaju opłaty importowe: cło (10% wartości pojazdu; nie dotyczy modeli zabytkowych oraz stanowiących tzw. mienie przesiedleńcze), VAT 19% Niemcy / 23% Polska, podatek akcyzowy 3,1% (do 2.0L), 18,6% (powyżej 2.0L) w zależności od pojemności silnika. Trzeba również liczyć się z wydatkami związanymi z transportem auta po terenie Kanady z miejsca zakupu do portu wysyłki, opłatami portowymi w Europie, transportem do miejsca docelowego oraz kosztami związanym jego ewentualną naprawą. Ponosząc wszystkie te koszty import auta z Kanady finalnie okazuje się być i tak bardzo opłacalnym przedsięwzięciem.

Samochody z Kandy vs pojazdy z USA

Główną zaletą importu auta z Kanady jest dobry kurs dolara kanadyjskiego - mimo wahań na rynku giełdowym wciąż pozostaje niezwykle korzystny. W autach sprowadzanych z kraju klonowego liścia nie będzie konieczności wymiany licznika i świateł, wskazania temperatury są w Celsjuszach, przebieg w kilometrach, tak jak jest to w naszych wersjach Europejskich. Natomiast w przypadku modeli z USA musimy się liczyć z prędkościomierzem wyskalowanym w milach, Fahrenheity, czy dostosowaniem świateł. Niemniej jednak na licytacjach kanadyjskich występuje zdecydowanie mniej pojazdów niż w Stanach Zjednoczonych, wiec mamy ograniczony wybór, jednak auta z Kanady w większości przypadków są w najbogatszych wersjach wyposażenia.motocyklezusa.pl  amer-auto.pl

Amer-Auto
ul. Ignacego Paderewskiego 275
86-300 Grudziądz
woj. kujawsko-pomorskie
NIP: 8762484302
REGON: 382366682
e-mail: biuro@amer-auto.pl Facebook
telefon: (56) 64 115 45
 
Copyright © www.amer-auto.pl